Șoferul implicat în accidentul tragic din raionul Sîngerei, soldat cu moartea a doi polițiști de patrulare, ar fi adormit la volan. Declarația a fost făcută de șeful Inspectoratului General al Poliției, Viorel Cernăuțeanu.
Potrivit acestuia, oamenii legii documentau o contravenție și se aflau pe acostament, în afara autospecialei de serviciu, în momentul impactului.
Accidentul s-a produs în după-amiaza zilei de 23 iunie. Cei doi polițiști au fost transportați în stare gravă la spital, însă au decedat ulterior din cauza traumelor suferite.
Circumstanțele tragediei sunt investigate de autorități.
Sursa: Știri.md