A plecat la serviciu și s-a trezit fără gard.

23/06/2026 -17:31
Imagine

O locuitoare a Capitalei susține că gardul gospodăriei sale a fost demolat în timpul unor lucrări de construcție desfășurate pe un teren vecin de pe strada Hanul Morii.

Femeia spune că a aflat despre incident în timp ce se afla la serviciu, fiind anunțată de sora sa că gardul a fost distrus complet.

Potrivit acesteia, pe șantier nu ar exista panoul informativ obligatoriu, iar firma care execută lucrările nu este cunoscută. Totodată, proprietara afirmă că nu a fost informată și nu și-a dat acordul pentru intervenții care ar putea afecta proprietatea sa.

Cazul urmează să fie clarificat de autoritățile competente.